دولت لبنان استعفا کرد

صفحه نخست تیتر یک دولت لبنان استعفا کرد

به گزارش پایگاه خبری صلح پایدار:حمد حسن، وزیر بهداشت لبنان هنگام خروج از جلسه کابینه اعلام کرد، دولت حسان دیاب، نخست وزیر استعفا کرد. او اشاره کرد: ملت لبنان عاملان جنایت انفجار بندر بیروت را می‌شناسند. حسان دیاب قرار است ساعت هفت و نیم به وقت لبنان سخنرانی کند.

به گزارش النشره، در پی انفجار بندر بیروت وزیر محیط زیست و اطلاع‌رسانی استعفا کردند. دو وزیر دیگر یعنی وزیر دادگستری و دارایی نیز امروز استعفانامه‌هایشان را آماده اما تقدیم نکردند و منتظر شدند پس جلسه کابینه، دولت به طور دسته جمعی استعفا کند که این امر هم اتفاق افتاد.

دولت لبنان شامل ۲۰ وزیر بود که در پی انفجار بندر بیروت در روز سه‌شنبه چهار اوت که بیش از ۱۶۰ کشته و بیش از ۶۰۰۰ زخمی برجای گذاشت میزان استعفاها افزایش یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته دولت لبنان استعفا کرد اولین بار در پایگاه خبری صلح پایدار. پدیدار شد.

منابع خبری به نقل از وزیر بهداشت لبنان خبر دادند که دولت این کشور استعفا کرده است.

نوشته دولت لبنان استعفا کرد اولین بار در شرح آنلاین. پدیدار شد.

منابع خبری به نقل از وزیر بهداشت لبنان خبر دادند که دولت این کشور استعفا کرده است. Source link
انفجار بندر بیروت در چهارم اوت دولت حسان دیاب را به ایستگاه آخر رساند. وزیر بهداشت لبنان بعد از جلسه امروز اعلام کرد، دولت حسان دیاب استعفا کرد.

به گزارش نقش نیوز، منابع لبنانی، دوشنبه ،گزارش دادند که دولت این کشور استعفا کرده است.

پایگاه خبری «النشره» گزارش داد که «حمد حسن» وزیر بهداشت لبنان پس از خروج از جلسه هیأت وزرای این کشور اعلام کرد که دولت لبنان در جلسه استعفای خود را اعلام کرده است.

پایگاه خبری شبکه «الجزیره» نیز به نقل از خبرنگار خود در لبنان گزارش داد که «حسان دیاب» نخست‌وزیر لبنان تا لحظاتی دیگر استعفای خود را اعلام خواهد کرد.

شبکه «ال‌بی‌سی‌آی» لبنان در تحلیلی نوشته علی‌رغم آنکه تلاش‌هایی در جریان است تا آقای دیاب از استعفا منصرف شود، به دلیل استعفای چهار وزیر و تهدید سه وزیر دیگر به استعفا، در صورت عدم کناره‌گیری او هم کابینه به لحاظ قانونی از حدنصاب می‌افتاد و منحل می‌شد.

الجزیره همچنین گزارش داد که حسان دیاب ساعت ۱۹:۳۰ به وقت لبنان (ساعت ۲۱ به وقت ایران) سخنرانی خواهد کرد.

منابع سیاسی آگاه، امروز، به روزنامه لبنانی «الجمهوریه» در این خصوص گزارش داده بودند که فشارهایی بر «حسان دیاب» نخست‌وزیر لبنان برای ارائه استعفایش وجود دارد.طبق گفته این منابع،‌ دولت لبنان به دو دلیل برای استعفا تحت فشار قرار گرفته است: آشوب‌های خیابانی پس از انفجار بیروت و استعفای تعدادی از وزرا.

نوشته دولت لبنان استعفا کرد اولین بار در نقش نیوز. پدیدار شد.

پس از خشونت‌های چند روز گذشته در لبنان، دولت حسان دیاب تصمیم به استعفا گرفته است.